NOVÝ STANDARD VYTÁPĚNÍ 2021

DVĚ VARIANTY KLIENTSKÉHO VÝBĚRU

1. TEPELNÉ  ČERPADLO (zdroj tepla a ohřev TUV) + teplovodní podlahový systém 

- špičkové tepelné čerpadlo ACOND OPTIMAL N vzduch/voda v nerezovém provedení o topném výkonu min-max 2-9 kW se vyznačuje velmi tichým provozem (akustický tlak v 6-ti m volný prostor 25,7 dB, A), spolehlivostí, dlouhou životností a vysokými úsporami energie  

- součástí dodávky je bojler s integrovaným výměníkem EV 200 l pro ohřev TUV

Stejně jako my i kvalitní český výrobce ACOND si zakládá na spokojenosti svých zákazníků. Vaše tepelné čerpadlo bude připojeno na jejich dispečink. Pokud se s ním něco stane, dozví se to dříve než Vy a o vše se postarají.

2. PLYNOVÝ KONDENZAČNÍ KOTEL + teplovodní podlahový systém 

- alterantivou k tepelnému čerpadlu je plynový kondenzační kotel PROTHERM GEPARD CONDES 12 nebo 25 MKO,  je instalován s bojlerem B6oZ (60l)

- součástí dodávky k RD vytápěnému plynem je také komín SCHIEDEL ABSOLUT PARAT SIP 18L

 

 

Výhody podlahového vytápění:

Úspora: Voda proudící systémem se ohřívá na max 40°C (tedy o 25°C méně než v tradičních radiátorech). Spotřeba energie na vytápění je o cca 6-12 % nižší.

Komfort: Chůze po teplé podlaze je velmi příjemná. Interiérové prostory nejsou citlivé na výkyvy teplot při intenzivním větrání neboť podlaha akumuluje teplo.  Dále je zjednodušena péče o čistotu v domě, není nutné čistit a udržovat radiátory.

Univerzálnost: Lze použít pod jakýkoliv finální materiál podlahy (vinyl, PVC, korek, dlažba, dřevo, koberec).

Dimenze: Dává místnostem nový rozměr. Místnost není zkrácená a limitována radiátory, lze měnit libovolně umístění vybavení interiéru (toto nelze při instalaci např. elektrického podlahového topení).

Flexibilita: Podlahový teplovodní systém je možné napojit na jakýkoliv primární zdroj vytápění například plynový nebo elektrický kotel, tepelné čerpadlo vzduch-voda, krbovou vložku, solární systém nebo FVE.

 

Topné médium (teplá voda) je rozváděné pomocí trubkového vedení, které je zalité v masivní betonové podlaze.  

Líbí se vám naše domy? Kontaktujte nás!

Jiří Kohoutek

Jednatel společnosti

Nenechte si ujít novinky ze světa dřevostaveb.

Každý měsíc zasíláme nové rady a typy!